Slepy test BDSA / Quadrupli

Reads 764 • Replies 7 • Started Thursday, August 27, 2015 12:06:14 AM CT

The forums you're viewing are the static, archived version. You won't be able to post or reply here.
Our new, modern forums are here:
RateBeer Forums

Thread Frozen

 
rami_pl
beers 11425 º places 148 º 00:06 Thu 8/27/2015

Zamierzam sobie zafundowac slepy test dostepnych bez specjalnej gimnastyki w PL piw jak tytule, na wlasne potrzeby pod wlasny gust, by uniknac oszukania przez wlasna percepcje, sugerowania sie itp.

Na chwile obecna w lodowce czekaja nastepujace butelki (w nawiasie moja ocena z RB)

Struise Pannepot (4.6)
Struise Pannepot Grand Reserva (4.5)
Rochefort Trappistes 8 (4.4)
La Trappe Quadrupel (4.4)
Rochefort Trappistes 10 (4.3)
St. Bernardus Abt 12 (4.3) - nie czeka, ale trzeba by chyba dokupic
Gulden Draak (4.1)
Chimay Blue (4.0)
Struise Pannepot Reserva (4.0)

i teraz mala prosba: patrzac na powyzsze, prosba, o pomysly, uzupelnienia - oceny jakos tam swiadcza o moim guscie jak sadze. Jakich piw ewidentnie w powyzszym zestawieniu brakuje?

Wazne: piwa te powinny byc osiagalne w PL bez jakichs koszmarnych problemow (czytaj: miec importera chyba), fajnie tez, zeby nie byly za bajonskie sumy (quad ze Stone’a - quadrotriticale czy jakostak - czy Westvleteren 12 raczej wiec tez odpadaja).

Z kolei BDSA z krasnoludkiem i z rozowym sloniem mi wyraznie mniej pasowaly od powyzszych. Podobnie jak Gulden Draak 9000 duzo mniej fajny od tego w bialej butelce.

Podpowiecie cos?

 
Radek Kliber
beers 8151 º places 422 º 07:39 Thu 8/27/2015

Nie wiem czy mozna dostac w Polsce ale bym dodal - Abbaye des Rocs Brune i Achel Extra Bruin...

 
rami_pl
beers 11425 º places 148 º 07:56 Thu 8/27/2015

Abbaye des Rocs Brune - chcialbym kupic, ale jak dotad jakos nie mam szzcescia albo kiepsko szukam :(

ten Achel - jesli mowa o tym opatrzonym przypiskiem de 3 Wijzen - to niestety sytuacja ta sama... choc z tego co patrzylem, to nawet w belgijskich sklepach wysylkowych z nim jest problem - nie ma na stanie w zasadniczej wiekszosci

rynek belgijskich piw w PL jest w sumie dosc ubogi chyba - tzn z jednej strony niby duzo jest, ale z drugiej - jak sie porowna ze sklepami wysylkowymi z zagranicy - to jednak jest wyraznie gorzej... i co gorsza, zdaje sie, ze nikt nie sprowadza na zapas (mimo, ze daty przydatnosci tych co mocniejszych sa liczone w latach - bo rozumiem, ze u nas unijnie: przekroczenie daty - mimo, ze niby niejednokrotnie piwu wrecz pomaga, to zarazem jest zakaz sprzedazy takiego artykulu)

 
Radek Kliber
beers 8151 º places 422 º 08:53 Thu 8/27/2015

Mysle ze z czasem bedzie tylko lepiej co do asortymentu w Polsce. Po tescie napisz wyniki, jestem ciekaw!

 
rami_pl
beers 11425 º places 148 º 02:19 Fri 8/28/2015

dam znac :) choc termin blizej nieznany

 
rami_pl
beers 11425 º places 148 º 01:16 Sun 11/8/2015
 
ArtificialCyst
beers 1615 º places 27 º 04:23 Sun 11/8/2015

Dziwi mnie taka wysoka ocena La Trappe. Mi wybitnie nie smakowalo. Fak faktem, quadrupel jest jednym z rzadziej pitych przeze mnie stylów, wiec moge sie troche nie znac, ale ten byl tak zalepiajaco slodki, nie dajac duzo w zamian, ze mi sie kurcze niezbyt podobalo - oczywiscie nie chce przesadzac, bo dalem 3,4, co jest dosc niezla ocena. :P

 
rami_pl
beers 11425 º places 148 º 06:37 Sun 11/8/2015

przyznaje sie - lubie ulepki :) niemniej... trudno mi polemizowac z wlasnym gustem. Zreszta byc moze ma to cos wspolnego z tym, ze pale. Ulepek z papierosem smakuje inaczej. Plus takie piwa (w sumie jest ich niemalo) ulepkowate pije badz co niebadz na zasadzie slodkiego deseru - malutkie lyczki co kilka minut, nie da sie pic szybko.